položek
s DPH
  • Zobrazit

Inventarizace praktický průvodce + CD

čeština Jazyk
0201470Kód:

ANAG

Výrobce:
Připravované nové vydání
520  / ksBěžně s DPH:
468  / ks * Cena s DPH:
Ušetříte: 52  / ks (10,0%)
Množství:
ks Hlídat zboží na pokles ceny
Inventarizace praktický průvodce + CD

Popis: Inventarizace praktický průvodce + CD

Kniha Inventarizace – praktický průvodce je „receptem“ pro účetní jednotky v oblasti organizace a provedení inventarizace majetku a závazků v souladu s danými povinnostmi, které jsou obsaženy v ustanoveních zákona o účetnictví, vyhlášky č. 410/2009 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví, ve znění pozdějších předpisů, pro některé vybrané účetní jednotky, ve znění pozdějších předpisů.

Aktuální legislativní změny v oblasti inventarizace
Od 1. 1. 2016 nabývá účinnosti zákon č. 221/2015 Sb., který novelizuje zákon č. 563/1991 Sb., o účetnictví, ve znění pozdějších předpisů. Uvedeným zákonem byla novelizována mimo jiné i ustanovení týkající se inventarizace majetku a závazků (tj. § 30). V souvislosti se jmenovaným zákonem dochází i k novelizaci vyhlášky č. 270/2010 Sb., o inventarizaci majetku a závazků, s účinností k 1. 1. 2016. Změny a úpravy jsou v této knize komentovány srozumitelným a pro každého jasným způsobem.

Odkazy na legislativu
V rámci uvádění do souvislostí odkazuje autorka na ostatní ustanoveními zákona o účetnictví, vyhlášky č. 410/2009 Sb. a vyhlášky č. 270/2010 Sb., o inventarizaci majetku a závazků.

Přehledná struktura knihy usnadní vaši práci
Kapitoly knihy logicky popisují jednotlivé fáze inventarizace majetku a závazků včetně skutečností zaúčtovaných v knize podrozvahových účtů tak, jak na sebe navazují, aby čtenář přesně věděl, jakým způsobem má být inventarizace majetku a závazků prováděna a jak má účetní jednotka postupovat (např. při přípravě a organizačním zajištěním inventarizace majetku a závazků, stanovení předmětu inventarizace majetku a závazků, vlastního průběhu inventarizace včetně jednotlivých inventur, zjištění inventarizačních rozdílů atd.). V návaznosti na ustanovení § 2 vyhlášky č. 270/2010 Sb., o inventarizaci majetku a závazků, kniha podrobně charakterizuje základní pojmy včetně jednoznačných příkladů. Cílem uvedení jednotlivých nezávazných vzorů účetních záznamů a dalších záznamů, které jsou účetní jednotky povinny vypracovat (např. inventurní soupisy, dodatečné inventurní soupisy), včetně povinných obsahových náležitostí uvedených průkazných účetních záznamů je pomoc účetním jednotkám při přípravě, organizaci a provedení inventarizace majetku a závazků. Nově kniha dále obsahuje i nezávazné vzory plánu inventur a inventarizační zprávy.

Bonus v podobě praktického CD
Kniha je doplněna o CD, které obsahuje nezávazné vzory účetních záznamů souvisejících s inventarizací majetku a závazků, vše v editovatelné formě, aby si je účetní jednotky mohly přizpůsobit svým potřebám a organizaci inventarizace majetku a závazků a její provedení uskutečnily v souladu s příslušnými právními předpisy.


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody

FastCentrik® - Pronájem e-shopu

Provozovatel: Knihkupectví Daniela, Masarykovo nám. 100, 256 01 Benešov
Telefon: 605 214 340      obchod@knihkupectvidaniela.cz
www.knihkupectvi-daniela.cz
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.


JavaScript musí být povolen