položek
s DPH
  • Zobrazit

Píšovinky

čeština Jazyk
0134820Kód:
9788087517635EAN:
978-80-87517-63-5ISBN:

Machart

Výrobce:
Skladem u dodavatele (dodání 1 - 7 dnů)
199  / ksBěžně s DPH:
169  / ksCena s DPH:
Ušetříte: 30  / ks (15,1%)
Množství:
ks Hlídat zboží na pokles ceny
Píšovinky

Popis: Píšovinky

Kniha "Píšovinky" není jen tím, čím by se mohla zdát na první pohled - tedy vtipnou a jazykově uvolněnou sbírkou zkušeností a příhod, týkajících se povětšinou sexu, či obecně svádění a vztahů mezi mužem a ženou, zarámovaných jakýmsi Kunderovským motivem pomsty zhrzeného (ne)milence. Ve skutečnosti jde také o zajímavý intelektuální text, což nezakryjí ani - často, leč poměrně účelně - užívané vulgarismy. Tato záležitost je jasná již na první stránce.

Kniha je nejen výraznou sebereflexí hlavního hrdiny, ale i reflexí normalizační doby, ve které vyrůstal, a raně kapitalistické éry, v níž nyní žije, včetně různých historických přesahů a rodinných i politických souvislostí. Jako potomek v Česku zapomenutých Němců může s dobrým nadhledem pozorovat i středoevropský česko-německý kulturní souboj. Tento zápas nemůže pro něj dopadnout jinak než nerozhodně, protože je to také podmínkou, aby v jiném, nenápadnějším, ale o to důležitějším, zvítězil člověk nad blbcem. Kniha obsahuje též množství úvah, myšlenkových procesů, v nichž se snaží autor co nejjasněji zformulovat určité názory a postoje, a je třeba konstatovat, že většinou dochází k celkem vtipným závěrům a postřehům.

Samotný příběh knihy je pak především jakýmsi vnitřním proudem, který celé toto sebe - i všezpytování unáší dál klidným a stejnoměrným tempem.

Autor o knize:
"Vlak, v něm muž. Vlak pomalý, myšlenky muže rychlé a často velmi mužné. Normální zdravý muž si také ve svých zdravých myšlenkách nepojmenuje věci jinak než pravým jménem. Sám se sebou a před sebou a sám nejenom v kupé se nebojí ani provokovat a provokace je tedy hodně i hodně různé, nejvíce pak politické a erotické. Ze všech nejprovokativnější je ale jedna nenápadná myšlenka, totiž že vztah mezi láskou a sexem je v zásadě kladný i když úměrnost není vždy přímá. Naproti tomu je úměra jednoznačně nepřímá mezi slušností a komunismem a přes všechno zdání je hrdina slušným hochem. I to co zrovna provedl, než nasedl na vlak, není nic neslušného, jenom možná slušná ptákovina. Ale také možná rafinovaná msta, kdopak to nakonec pozná; v době tak málo rytířské?"

Úryvek

"Je fajn, že jsme se sešli v tomto životě, na tomhle světě a že se k sobě tak hodíme. A musíme toho i pořádně využít, protože když naše věčná láska nepochybně přetrvá i do příštích životů, nevychutnáme si ji moc, jestli se vrátíme například vy jako mraveneček a Já jako sličná nosorožkyně," řekla mu jednou.
Na to Jí odpověděl, že už i teď a tady je jeho užitečným zvířátkem. Z masa měla totiž nejraději mastné tučné fláky, které by on už považoval za odpad, ale Ona Si na nich dovedla pochutnat a vždy mu za ně ochotně věnovala libové kousky ze Svého talíře. Dlouho se zdráhal tomu věřit, že to má tak ráda, ale Její náruživé chroupání kližek a ohlodávání kostí ho časem přesvědčilo.
"Je lepší mít Vás i namísto pejska. Ten by se možná někdy nezdržel a nějaké libové by mi tu a tam záviděl."
"Jakého pejska? Jsem kočka a ty jsou ještě masožravější než psi. A vy nejste užitečný vůbec, abyste věděl. Ale škodlivý také nejste, jenom tak mile zbytečný, nejvíce když při milování v Sobě schovám váš jediný hodnotný kousek a vy ze Mne trčíte celou vaší zbytečností."
"Těším se už moc na to, až Se ke mně přidáte a budeme si tak hezky zbyteční spolu. Až si budeme jako hodně staří jenom tak sedět na lavičce s nějakým velmi hezkým výhledem, budu Vám šeptat, jakou jste bývala štětkou a Vy Se tomu budete mile chichotat."
"To teda nebudu!"
"Pročpak? Myslel jsem, že jste štětkou ráda."
"Právě proto se Mi tuze nelíbí představa, že bych jí měla přestat být ještě zaživa!"


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody

FastCentrik® - Pronájem e-shopu

Provozovatel: Knihkupectví Daniela, Masarykovo nám. 100, 256 01 Benešov
Telefon: 605 214 340      obchod@knihkupectvidaniela.cz
www.knihkupectvi-daniela.cz
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.


JavaScript musí být povolen