položek
s DPH
  • Zobrazit

Politický septik a jiné podivuhodné historky

čeština Jazyk
0195876Kód:
9788026085942EAN:
978-80-260-8594-2ISBN:

Zdeněk Kment

Výrobce:
Skladem u dodavatele (dodání 1 - 7 dnů)
139  / ksBěžně s DPH:
59  / ksCena s DPH:
Ušetříte: 80  / ks (57,6%)
Množství:
ks Hlídat zboží na pokles ceny
Politický septik a jiné podivuhodné historky

Popis: Politický septik a jiné podivuhodné historky

VAROVÁNÍ: Tato kniha rozhodně není vhodná  pro většinu špičkových politiků, nejrůznější parlamentní a senátní fosilie, jejich veškeré zaslepené příznivce a  podobně dezorientované stoupence kryptobolševismu. Dále by se do jejího čtení neměli pouštět ani fanatičtí partajníci napříč politickým spektrem, různí marxističtí blouznivci, euroskeptici inklinující k Sovětskému svazu, tmáři všeho druhu a jiné komisní osoby bez špetky humoru                                                                        Autor

Technicky se jedná o sbírku krátkých satirických útvarů, které začaly vznikat už někdy v roce 1995 a velká většina z nich byla postupně otiskována na stránkách různých periodik. Tři z nich byly také přihlášeny do mezinárodní literární soutěže  (v roce 2000, 2001 a 2006) a pokaždé s úspěchem (jednou 1. místo, dvakrát čestné uznání + otištění ve sbírce nejlepších soutěžních příspěvků). Jedná se konkrétně o fejetony Z deníčku šestnáctiletého anarchisty a odpůrce globalizace Františka M. z Huslenek,  Sen o švihadle aneb noční můra v poštovní schránce a S mobilním telefonem do blázince snadno a rychle, všechny tři jsou otištěny ve druhé části knihy. Ukázky z publikace je možno si přečíst na www. echovalasska.cz /Odtajněno.

   Kniha je rozdělena do dvou částí. První, nazvaná Politický septik, je ryzí politickou satirou a mapuje naše politické prostředí od roku 1998 až do roku 2014. Jedná se o soubor  fiktivních reportáží - je to mix pravdy, polopravdy, záměrného přehánění a čirého výmyslu, tvářícího se jako skutečnost.  Všechny však spojuje jedno - reagují na skutečné události, především aféry našich předních politiků a podobné politické nehoráznosti. „Reportáže“ reagují spontánně na průšvihy našich předních politiků od 90. let až po ty nedávné, loňské, které máme všichni ještě v paměti. Řada těch starších ale musela být dodatečně opatřena vysvětlivkami pod čarou, jelikož lidská paměť je krátká a politiků, včetně jejich prohřešků, mnoho. Text této části knihy je doplněn fotomontážemi.

   Druhá polovina knihy nazvaná Jiné podivuhodné historky je složena z podobných fiktivních reportáží, nikoliv už politických, a drobných satir, které by snad šlo zařadit  i mezi drobné humorné povídky či fejetony. Nejstarší (jedna z oceněných) pochází z roku 1995.  Tato část je doplněna kreslenými vtipy.

Úryvek

Česko se na světové scéně opět zcela zásadně zviditelnilo a to v oblasti, kterou by málokdo čekal. Jaroslav Palas, bývalý sociálnědemokratický ministr zemědělství, hejtman Moravskoslezského kraje a senátor za Bruntálsko, nečekaně zvítězil v mistrovství světa v dojení. Zlatá medaile je o to cenější, že Palas byl vyloženým outsiderem z Evropy a vavříny si dle předpokladů měli odnést černí chovatelé hospodářských zvířat z Afriky, kde se ručně dojí dodnes. Mistrovství se konalo v hlavním městě Somálské federativní republiky Mogadišo.

Soutěžící měli za úkol v co nejkratším čase podojit zebu, kudu, kamerunskou ovci, libovolnou kozu, evropského tura domácího a jako bonus pro diváky zuřivou samici afrického buvola pralesního. Důraz byl kladen na rychlost, množství nadojeného mléka a dojící techniku, čili práci s vemeny.

Výsledek mistrovství byl zcela šokující.

Kde se vzal tento geniální a všestranný dojič, ptá se užasle celý zemědělský svět. Např. ruský agrární týdeník Rudý kolchozník dává Palase za vzor a píše: „Tohoto příkladného a uvědomělého družstevníka můžeme Čechům jenom závidět. Soudruh Jaroslav Palas jako dlouholetý komunista a absolvent Večerní univerzity marxismu-leninismu přičichl k dojení mléka jako agronom státního statku v městě Albrechticích. Pak vstoupil do aktivní politiky a dnes si za poctivě vydojené miliony staví luxusní penziony.“

Česká opozice ovšem tvrdí, že si na penzion za desítky milionů vydělal prodejem firmy Setuza české mafii řízené kmotrem Mrázkem, dalšími neprůhlednými kšefty a samozřejmě mnohaletým ždímáním státu.

Nečekaným triumfem byl zaskočen i samotný Jaroslav Palas. Vyhrát v rozvojovém státě založeném výhradně na zemědělství a námořním pirátství je podle znalců velká kuriozita. Největší somálský list Somali Today, kterému je velice blízké, že se bývalý ministr při zemědělství zabývá i lovem a sběrem, ihned novopečeného mistra světa vyzpovídal. „Tak mezi mé hobby patří vedle dojení střelba lesní a polní zvěře, sběr politických funkcí, rýžování a turismus, zejména ten stranický,“ uvedl pro africký tisk Palas, jenž se přes KSČ, Levý Blok a ČSSD propracoval až k Zemanovu SPO.

Recenze

 PROHLÁŠENÍ

čtení tohoto štvavého paskvilu, jakož i jeho pouhou existenci, by měli odsoudit všichni slušní občané, zejména pak naši voliči, kteří nás, profesionální politiky, z nějakých neznámých důvodů, pořád dokola volí. Zařadit tenhle odpudivý spis mezi libri prohibiti je proklatě málo. Požadujeme proto, aby veškerý náklad byl veřejně a pro výstrahu spálen, nejlépe i s autorem. Pokud by úřady nebyly ochotny našemu oprávněnému návrhu vyhovět, pak důrazně žádáme alespoň doživotní uvržení tohoto arcilumpa  do nějaké temné díry, nebo alespoň uzavřeného ústavu, jak nám on sám v téměř každé druhé kapitole navrhuje. Souhlasíme naprosto s kolegou Pavlem Bémem, který navrhl  zákaz používání slov kmotr a korupce v souvislosti s politikou, tedy s našimi osobami. A tahle žumpa, kterou právě držíte v rukou, podobnými výrazy přetéká. Navíc se nejedná, jak se všem tento pseudoliterát snaží namluvit, o žádné satirické dílo,  které by bylo možné zařadit mezi humornou literaturu, nýbrž o pouhý odporný a dehonestující hanopis. Např. my, dotčení politici, máme rádi inteligentní legraci, ale tomuto pokleslému humoru jsme se vůbec nesmáli. Takže pokud tento evidentní brak někde ve výloze uvidíte, ihned jej zakupte a neprodleně spalte. Ten zatracený provokatér, co jej sesmolil, bude zuřit, a nám tím uděláte radost. My vám za to na oplátku zvýšíme daně.

Za všechny postižené politiky

Výbor pro politickou korektnost a slušnost


 


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody

FastCentrik® - Pronájem e-shopu

Provozovatel: Knihkupectví Daniela, Masarykovo nám. 100, 256 01 Benešov
Telefon: 605 214 340      obchod@knihkupectvidaniela.cz
www.knihkupectvi-daniela.cz
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.


JavaScript musí být povolen